Organizacja roku szkolnego 2021/22

Szanowni Państwo!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 1 września. Nadal w przedszkolu obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Przede wszystkim, to co najważniejsze – do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych oraz u których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

W związku z obecną sytuacją rodzice tak jak dotychczas będą mogli wejść do szatni przedszkola (maksymalnie 6 – 8 osób),  natomiast nie będą wchodzić do sal.  W pierwszych dwóch tygodniach września rodzice dzieci 3 i 4 letnich, które po raz pierwszy w tym roku przekroczą próg naszego  przedszkola będą mogli podprowadzić swojego maluszka do sali. Po tym okresie adaptacyjnym będą przekazywać dziecko pod opiekę personelu przedszkola, tak jak uczęszczające już do tej pory przedszkolaki. Do placówki może wejść jeden rodzic z dzieckiem lub z dziećmi w maseczce i po zdezynfekowaniu rąk. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych zabawek, maskotek, książek itp. Prosimy natomiast o przyniesienie podpisanych paputków i ubrania na przebranie (ubranie podpisane proszę włożyć do foliowego woreczka, który umieścicie Państwo na półeczce w wyznaczonym dla dziecka miejscu). Grupa z leżakowaniem Myszki przynosi też podpisane piżamki.

W tym roku szkolnym nie organizujemy ,,Dnia adaptacyjnego” dla nowych przedszkolaków. Istnieje jednak możliwość indywidualnego wejścia z dzieckiem na moment
( 31 sierpnia od  godz. 9.00 – 11.00), pozostawienia ubrań dodatkowych w szatni, spojrzenia na salę  - jednak nie będzie możliwości zabawy. Do przedszkola bowiem będzie mogło wejść tylko kilku rodziców jednocześnie. Wszystkich zapraszamy 1 września.

Listy dzieci z podziałem na grupy umieszczone są w przedszkolu i poniżej na stronie internetowej. Wszystkie pozostałe informacje przekazane będą Państwu na zebraniach organizacyjnych, które odbędą się w grupach:

6.09. 2021r. godz. 17.00 - grupa Myszki i Koguciki

7.09. 2021r. –  godz. 17.00 - grupa Kotki, Pajace, Zajączki

Ze względu na ważność poruszanych spraw obecność obowiązkowa. Na zebranie prosimy o przybycie jednego rodzica ( bez dzieci).