Samorządowe Przedszkole nr 4 Misia Uszatka w Kościanie (rok założenia: 1985)

adres: ul.Wyzwolenia 24, 64-000 Kościan, woj.Wielkopolskie

obecny dyrektor: mgr Danuta Skrzypczak

organ prowadzący przedszkole: Gmina Miejska Kościana

Charakterystyka przedszkola:
Liczba sal: 5
Liczba oddziałów: 5
                                                                                    Liczba wychowankĂłw: 125
                                                                                    Liczba nauczycieli: 13
                                                                                    Personel pomocniczy:13
                                                                                    Zapewniamy opiekę wychowawczo - dydaktyczną dzieciom 3, 4, 5, -letnim

Przedszkole mieści się na osiedlu Jagiellońskim, jednym z pierwszych osiedli Kościana. Budynek dwukondygnacyjny stanowi jeden z segmentów Zespołu Szkół nr3. Na zapleczu budynku znajduje się ogród dla dzieci. Sale przedszkolne są przestronne, funkcjonalne, kolorowe, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt do zabaw. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród rodziców, z którymi współpraca układa się bardzo dobrze. Przedszkole stara się także pozyskiwać sponsorów. Nauczycielki mają wypracowane metody pracy zarówno z dziećmi zdolnymi jak i z dziećmi z trudnościami. Starają się one indywidualnie pracować z każdym dzieckiem, stwarzając optymalne warunki rozwoju wychowanków. W przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, logopedii i terapii pedagogicznej. Absolwenci przedszkola są dobrze przygotowani do nauki w szkole. Przedszkole bada losy absolwentów naszej placówki.

Nasze przedszkole

• tworzy bezpieczną i przyjazną atmosferę
  • uwzględnia potrzeby dzieci i rodzicĂłw
  • zapewnia prawidłowy przebieg procesu dydaktycznego i wychowawczego